НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Первая лига. Зірка - Суми 4:0. Чотири сухі м’ячі і лідерство в першій лізі ###

«Зірка» (Кировоград) - ПФК «Суми» 4:0 (1:0)

Голи: Галенко 24, 76, Горбаненко 50, Бочкур 72

«Зірка»: Травкін, Пінчук, Бочкур, Бурдіян, Олефір, Степанов, Насібулін (Горбаненко, 81), Самойленко (Осадчий, 84), Рудницький (Порошин, 68), Хаблов (Войтенко, 90+3), Галенко.

ПФК «Суми»: Павленко, Бугаев, С. Мельник, Котелюх, Камерцель, Снытко (Есып 60), Пукась, Богачев (Рудь 46), Притуляк (Лещук 82), Чахотин (Масалов 65), И. Мельник.

Попередження: Хаблов, 33- Бурдіян, 49- Пінчук, 75- Войтенко, 82 - Бугайов, 27- Морозов, 73.

Кіровоградська «Зірка» в оновленому складі під керівництвом Іллі Близнюка вперше постала перед кіровоградськими вболівальниками, які з нетерпінням очікували першого офіційного домашнього матчу команди. Додавала інтриги і виїзна перемога в Краматорську у першому турі, адже в тому матчі на першу роль вийшли молоді вихованці кіровоградського футболу Роман Травкін та Вячеслав Самойленко. Перший на «нуль» відстояв, а другий записав у свій актив дубль. І це дуже приємно.

Сумська команда в дебютному матчі сезону проявила теж не погано, вдома зігравши в нульову нічию з одним із головних претендентів на підвищення у класі київською «Оболонню». При тому що голкіпер киян, вихованець кіровоградського футболу, Ігор Березовський працював на «повну», а ще його команда тричі «рятував» каркас воріт.

Зазначимо, що за останні роки чимало футболістів переходили із «Зірки» до ПФК «Суми» і навпаки. Не останню роль в цьому зіграв і Ігор Жабченко, котрий два роки очолював «Зірку», а потім рік «Суми», й знову не тривалий час кіровоградську команду. Так, в ПФК «Суми» нині виступають екс-гравці «Зірки» Олег Котелюх та Олександр Морозов. Також Богдан Єсип ще у вищоліговський період історії «Зірки» грав у Кіровограді- сьогодні Богдан не зможе допомогти своїй новій команді, склад якої поповнив цього літа, адже в попередньому матчі він отримав червону картку. В кіровоградській команді нині грають екс-сумчанини Андрій Бурдіян, Вячеслав Горбаненко та Дмитро Осадчий.
Відзначимо, що востаннє команди зустрічалися не так і давно – 23 червня 2012 року. Це був товариський матч, перший для кіровоградців на кримському зборі. Та зустріч завершилася без забитих м'ячів.

У порівнянні з попередніми матчами обидва наставники зробили зміни. Так, з перших хвилини місце у воротах зайняв Євген Ширяєв, а Роман Травкін, який відіграв весь матч із краматорським «Авангардом», залишився на лаві запасних. Навіть до заявки не потрапив Владислав Насібулін- його у «старті» замінив Іван Войтенко. У складі гостей теж є одна зміна у порівнянні зі зустріччю із «Оболонню»: Сергій Мельник поза заявкою, і його замінив Анатолій Масалов.

В перші хвилини матчу найнебезпечніший момент був біля воріт господарів: на другій хвилині Роман Бочкур ледь на проти ході не спіймав голкіпера своєї команди – Євген Ширяєв встиг згрупуватися і спіймати м'яч. На десять хвилині зустрічі гості знову провели не погану атаку. Голкіпер «Зірки» Євген Ширяєв випередив гравця суперника і отримав пошкодження – на жаль, арбітр зустріч не зупинив і гості мали шанс відкрити рахунок, але після удару із-за меж штрафного майданчику пролетів біля штанги пустих воріт кіровоградців. Через кілька хвилин господарі відповіли небезпечним прострілом Рудницького та Галенка – голкіпер «Сум» Микола Павленко був першим на м'ячі. А в середині першого тайму кіровоградська «Зірка» провела зразкову атаку. Тарас Пінчук попереду зрячою передачею знайшов Галенка і Ярослав із розвороту точно пробив у нижній ближній кут воріт сумської команди. Завдяки чудовому взяттю воріт Павленка «Зірка» вийшла вперед – 1:0. В подальшому гості більше тримали м'яч, а «Зірка», в першу чергу, сподівалася на контратаки. У другій половині першого тайму найбільш пам'ятним став удар Анатолія Масалова – Євген Ширяєв впевнено зіграв. А також наприкінці тайму непогано Вячеслав Самойленко відібрав м'яч на половині поля суперника і віддав Войтенко – Іван пробив по воротах сумчан, Перед перервою матчу напрошувалася заміна півзахисника «Зірки» Максима Хаблова, котрий, було помітно, випадав із гри. Замінили екс-гравця сімферопольської «Таврії» вже в перерві зустрічі. А на відпочинок команди пішли за мінімальної переваги господарів. У перерві зустрічі наставник господарів Ілля Близнюк однією заміною не обмежився. Вячеслав Горбаненко замінив Івана Рудницького. Наставник гостей теж вирішив «освіжити» склад Костянтином Рудем.

Старт другого тайму матчу порадував місцевих вболівальників футболу. Ярослав Галенко виграв головою боротьбу в опонента, відпасувавши м'яч на Горбаненка – Вячеслав одним рухом залишив «поза справами» центрального захисника ПФК «Суми» і вийшовши тет-а-тет з голкіпером гостей і ювелірно перекинув Миколу Павленка.

На далі гості більше володіли ініціативою, але це їм успіху не принесло. Вони старалися пройти через центр оборони кіровоградців, але там не погано грали опорні півзахисники та й центральні захисники Роман Бочкур та Андрій Степанов не давали жодного шансу суперникам. А от фланги у сумської команди взагалі були «мертві». Оборонці «Зірки» думали не лише про захист власних воріт, а йшли вперед. Так, Роман Бочкур, перехвативши м'яч у центрі поля, пройшов безперешкодно до лінії штрафної площадки сумчан і невідпорно пробив у нижній дальній кут гостей – 3:0. Третій пропущений м'яч шокував команду Ігоря Захаряка, що дозволило Ярославу Галенко оформити дубль через кілька хвилин після забитого м'ячем Романом. Ярослав завершив чудову зразкову контратаку команди Іллі Близнюка: Вячеслав Горбаненко з правого флангу перевів м'яч на протилежний фланг, де Андрій Порошин п'яткою відіграв на партнера – подача в центр штрафної площадки й Ярослав в один дотик встановив остаточний рахунок зустрічі 4:0.

Цікаву деталь варто відзначити, що вже третій домашній матч кіровоградської «Зірки», який в прямому ефірі транслює телеканал «Футбол» приносить розгромну перемогу господарів, при тому що в кожному з матчів футболісти «Зірки» забивають по чотири м'ячі (в минулому сезоні в Кіровограді були розгромлені запорізький «Металург з рахунком 4:0 та харківський «Геліос» - 4:1). Чого чекати від трансляції наступного домашнього матчу кіровоградської «Зірки»? До речі, наступний домашній матч кіровоградців з алчевською «Сталлю», 3 серпня, телеканал «Футбол» теж буде транслювати в прямому ефірі. До цієї зустрічі кіровоградська команда ще 28 липня в Чернівцях зіграє з непоступливою місцевою командою «Буковина». Здобувши перемогу в звітному матчі, «Зірка» захопила лідерство в першій лізі. Цікаво відзначити, що після матчу футболісти ПФК «Суми», які виходили на заміни і які залишилися на лаві запасних не отримали відпочинок, а ще були змушені кілька кіл пробігти по футбольному полю стадіону «Зірка». Цікаво, чому? Може як покарання за те, що не зуміли підсилити гру, вийшовши на заміни.