НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Олександрія 1:4. Розгром в кіровоградському дербі ###

«Зірка» (Кіровоград) – ПФК «Олександрія» 1:4 (1:3)

Голи: Горбаненко (23) – Пічкур (2), Шевченко (22), Кіча (32,85)

«Зірка»: Ширяєв, Пінчук (Степанов, 25), Бочкур, Родіна, Горбаненко, Шаврін, Галенко, Бурдіян (Рудницький, 25), Немчанінов, Кочура, Насібулін

ПФК «Олександрія»: Леванідов, Микицей, Басов, Шендрік, Протіч, Кіча, Запорожан, Бондаренко (Банада, 79), Пічкур (Соломка, 52), Шевченко (Назаренко, 87), Коломоєць (Мотуз, 67)

Попередження: Шаврін(26) - Басов(7), Бондаренко (75)

Волею календаря першої ліги кіровоградське дербі було останнім домашнім матчем «Зірки» в нинішньому сезоні. То ж цим завжди важливим матчем кіровоградці мали порадувати своїх шанувальників у сезоні, який був досить вдалим для підопічних Іллі Близнюка. Варто відзначити, що матчі між «Зіркою» та «Олександрією» завжди мають чималий ажіотаж у шанувальників футболу Кіровоградщини. Так сталося, що команди разом із чернівецькою «Буковиною» головні претенденти на третє місце в турнірній таблиці першої ліги. До цих факторів «масло в вогонь» доливала і та обставина, що сьогодні свій день народження святкує президент ФК «Зірка» Максим Станіславович Березкін. То ж варто було очікувати того, що господарі не могли його залишити без подарунка.

До звітного матчу готувалися не лише футболісти обох команд та вболівальники, а й працівники кіровоградської міліції. Вони ще 29 травня через ЗМІ звернулися до усіх футбольних уболівальників з проханням бути толерантними, ставитися з повагою один до одного, дотримуватися правил поведінки на стадіонах та не допускати порушень громадського порядку. Того ж дня в Управлінні МВС у Кіровоградській області відбулася спільна нарада за участю керівництва міліції громадської безпеки та представників галузевих служб відомства, а також керівництва Кіровоградської обласної федерації футболу України та футбольних клубів «Зірка» і «Олександрія». Основну увагу під час зустрічі приділили обговоренню питання забезпечення охорони громадського порядку під час проведення матчу. Зважаючи на деяку неприязнь між фанатами двох клубів працівники міліції закликали присутніх докласти максимум зусиль, аби не допустити конфліктних ситуацій. В результаті було прийнято рішення до охорони громадського порядку залучити близько 150 працівників міліції. Ось так готувалися до матчу.

Тренерський штаб олександрійців, здавалося, здивував стартовим складом, випустивши з перших хвилин матчу двох нападників. Але ж гості не могли розраховувати на Василя Грицука, то ж його відсутність нівелював Юрій Коломоєць, котрий грав під нападником.

Вже на старті зустрічі гості зуміли забити швидкий м'яч: на правому фланзі оборони «Зірки» Євген Пічкур обіграв свого оппонента і точно пробив у дальній кут воріт Ширяєва – 1:0 на користь ПФК «Олександрія». Господарі на 5-ій хвилині відповіли небезпечним кутовим: Ярослав Галенко головою пробив вище воріт Леванідова. У наступній атаці гості мали збільшувати рахунок на табло, але В'ячеслав Шевченко, обігравши Романа Бочкура, не сильно пробив під перекладину воріт господарів – Євген Ширяєв «на місці». Через кілька хвилин Олександр Кочура виконав націлену передачу на Горбаненка: В'ячеслав зльоту пробив вище воріт. А в середині першого тайму зустрічі команди обмінялися забитими м'ячами. Так, спочатку Тарас Пінчук грубо помилився, догнавши м'яч на боковій лінії, віддав не точну передачу на гравця гостей, котрий відразу виконав передачу на Шевченка, який встановив рахунок 2:0 на користь своєї команди. А в наступній атаці Горбаненко результативно замкнув дальню штангу воріт Леванідова. Відразу по цьому тренерський штаб господарів вніс корективи в обороні: на футбольне поле вийшов Андрій Степанов, який розташувався в центрі поля поряд із Вадимом Родіною, а Роман Бочкур змістився на правий фланг замість Пінчука, котрого замінили. Також опорний півзахисник «Зірки» Андрій Бурдіян залишив поле- замість нього вийшов Іван Рудницький.

А на 32-ій хвилині гості забили й третій м'яч у ворота суперника: захист і голкіпер помилилися і Антон Кіча вміло цим скористався. У одній з наступних контратак гості могли збільшити рахунок: Юрій Коломоєць не зміг вийти тет-а-тет з Євгеном Ширяєвим – Дмитро Нємчанінов догнав нападника і в підкаті вибив «круглого». Наприкінці першої половини зустрічі господарі «заробили» перспективний штрафний удар, Але от його виконання було бездарним: так розіграли, що ледь не наразилися на контрвипад суперника. То ж за рахунку 3:1 на користь олександрійців команди пішли на перерву.

На початку другого тайму матчу Юрій Коломоєць під кутом вийшов один на один з Ширяєвим, Але пробив не точно. На 50-ій хвилині Олександр Кочура потужно пробивав з 17 метрів: суперника «врятувала» перекладина. Далі гості більше думали про оборону власних воріт, при цьому віддавши ініціативу на футбольному полі. Кіровоградська «Зірка» більше атакувала, але їх комбінації виглядали сумбурними і не змістовними. Та і за цих умов підопічні Іллі Близнюка мали кілька можливостей забити. Іван Рудницький пробив вище воріт, м'яч після удару Шавріна впіймав голкіпер гостей, у Галенка не вийшов удар, Родіна в одному з епізодів біля воріт зіграв як захисник, вибивши м'яч від воріт олександрійців. Небезпечний кутовий виконали господарі на 80-ій хвилині матчу: Протич з пустих воріт вибив «круглого». Олександр Кочура та Ярослав Галенко схожими ударами пробили поруч із штангою воріт суперника. А за 5 хвилин до завершення основного часу зустрічі гості провели зразкову контратаку і Антон Кіча встановив остаточний рахунок матчу - 4:1 на користь ПФК «Олександрія». Ось такий невтіший результат кіровоградського дербі для вболівальників «Зірки».

Що ж складно аналізувати цей матч. Гості весною не радували змістовною грою, а сьогодні виклалися «на повну». А от «Зірка» не змогла дисципліновано зіграти, перш за все, в обороні. Та й центр півзахисту виглядав блідо.

В останньому турі нинішнього сезону, 6 червня, кіровоградська «Зірка» в Донецьку буде протистояти місцевому «Олімпіку», а ПФК «Олександрія» вдома прийме ФК «Одеса».