НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Зірка - Нафтовик-Укрнафта 1:0. Перемога в меншості ###

«Зірка»: Ширяєв, Іванов, Пінчук, Бочкур, Бушман, Рудницький, Родіна, Насібулін (Порошин 90+2), Галенко (Осадчий 88), Войтенко, Нємчанінов

«Нафтовик-Укрнафта»: Чурілов, Бояринцев, Євстафієв, Войцеховський, Артюх, Мостовий, Башлай, Даудов, Саванчук (Світличний 77), Радіонов (Яровенко 75), Ховбоша

Попередження: Войтенко 50 – Войцехівський 32, Саванчук 52, Башлай 76

Вилучення: Бушман 68

В матчі 11-го туру чемпіонату України серед команд першої ліги кіровоградська «Зірка» вдома приймала охтирську команду «Нафтовик-Укрнафта». Даний матч повинен був відповісти на кілька запитань. Так як дана зустріч та матч «Буковина» - ПФК «Олександрія» відбувалися на день пізніше, ніж інші матчі туру, то вияснялися певні турнірні розклади. Так, кіровоградська команда у разі перемоги в звітному матчі виходила на друге місце в турнірній таблиці і скорочувала відставання від лідера алчевської «Сталі» до двох очок, адже підопічні Анатолія Волобуєва та «Севастополь», який до цього туру перебував на другому місці, вчора в очній дуелі розійшлися миром. Охтирчани ж нині переживають не найкращі часи і їм теж були потрібні очки задля покращення свого турнірного становища.

Іншою «ізюминкою» даного протистояння було бажання реваншу кіровоградців, адже в минулому сезоні «Зірка» в другому колі набрала не поганий хід і була близька потрапити до десятки кращих й виконання даного завдання перекреслив матч в Охтирці: в передостанньому турі минулого сезону «Нафтовик-Укрнафта» вдома з рахунком 5:1 розгромив «Зірку» й посів 10-е місце, а кіровоградці фінішували вслід за охтирчанами. Також вчора нападник «Полтави» Руслан Івашко у зустрічі з МФК «Миколаїв» оформив хет-рик і в заліку кращих бомбардирів першої ліги обійшов на один м'яч Ярослава Галенка. То ж сьогодні, перш за все кіровоградські шанувальники футболу чекали від нападника «Зірки» гідної відповіді Руслану Івашку.

Аналіз стартового складу господарів дозволяє помітити певні зміни. Так, після відбуття дискваліфікації до «основи» повернувся Владислав Насібулін, який, до речі, вперше в нинішньому сезоні вийшов із капітанською пов'язкою. Юрій Бушман та Єгор Іванов, мабуть, вийшли з перших хвилин як подяка за забиті м'ячі в попередньому матчі з «Динамо-2». Натомість Андрій порошин та Дмитро Осадчий залишилися на лаві запасних, Андрій Бурдіян дискваліфікований, а В'ячеслав Горбаненко в зустрічі з киянами травмувався.

Звітна зустріч почалася зі стартового штурму воріт екс-голкіпера «Зірки» Олександра Чуріло ва. Вже на першій хвилині матчу Владислав Насібулін у боротьбі із захисником суперника впав у штрафній площадці охтирчан – на думку арбітра в даному епізоді порушення правил не було. Бушман та Нємчанінов виходили на зручні позиції для пробиття по воротам гостей. Юрій одного разу пробив вище воріт, в іншому епізоді його удар заблокував захисник- Дмитру теж не дозволили пробити влучно.

Після стартового натиску кіровоградців впали оберти їх атак. Про це господарі сподівалися на свої стрімкі контратаки, і одна з них на 13-ій хвилині ледь не завершилася взяттям воріт гостей. Був вихід три на два: Насібулін віддав на Іванова, який, на жаль, не побачив Бушмана на дальній штанзі і не переправив м'яч (захисники відібрали «круглого» в Єгора) на вільного партнера, а так би був вихід один на один. На далі гості більше контролювали м'яч, а кіровоградці чекали помилки від суперника. І однієї з них міг скористатися Ярослав Галенко, але, відібравши м'яч в Леоніда Бояринцева, нападник «Зірки» не сильно пробив у руки Олександру Чурілову. А через хвилину Ярослав вийшов один на один зі стражем воріт гостей і перекидав Чурілова, та влучив у перекладину воріт. В наступній атаці господарів голкіпер гостей парирував удар із за меж штрафної площадки півзахисника «Зірки», відбивши м'яч перед собою – Єгор Іванов не встиг переправити м'яч у пусті ворота суперника- його опередив захисник.

В середині тайму Леоніду Бояринцеву відповів помилкою Дмитро Нємчанінов: удар Артюра впевнено парирував голкіпер господарів Євген Ширяєв. В хвилини, що залишилися до завершення першої половини зустрічі, кіровоградці відзначилися ще однією небезпечною подачею у виконанні Івана Рудницького – вільний Юрій Бушман на дальній штанзі не дотягнувся до м'яча. Тож на перерву команди пішли за рахунку 0:0.

На старті другого тайму зустрічі Ярослав Галенко мав ще одну можливість збільшили свій бомбардирський залік, але гостей «підстрахувала» штанга їх воріт. В другому таймі темп гри не був високим і як наслідок у порівнянні з першим таймом було менше небезпечних моментів. А основні події матчу відбулися в середині другого тайму. Спочатку на 68-ій хвилині зустрічі півзахисник Юрій Бушман за удар ліктем гравця суперника перед собою побачив червону картку і залишив команду в меншості. А через кілька хвилин захисники гостей у власній штрафній площадці порушили правила проти Єгора Іванова і арбітр вказав на «точку». Іван Рудницький впевнено виконав пенальті, розвівши по різним кутам м'яч та голкіпера. Ведучи в рахунку і граючи в меншості кіровоградська команда відійшла назад і стралася втримати здобуту перевагу в рахунку. І їй це вдалося. На радість кіровоградським шанувальникам футболу впіймав кураж голкіпер господарів Євген Ширяєв, якого, зазначимо, по завершенні матчу було визнано кращим гравцем складі «Зірки» у звітному протистоянні. Євген на 86-ій хвилині матчу здійснив неймовірний сейв, парирувавши удар Андрія Мостового в дев'ятку зі штрафного. Також Євген Ширяєв не раз впевнено грав на виходах, не дозволивши гравцям суперника вільно себе відчувати у власній воротарській. Все ж гості могли врятуватися, але в компенсовані хвилини зустрічі Олександр Яровенко «вибачив» кіровоградців за неуважність у штрафній площадці. Тож в підсумку складна перемога кіровоградської «Зірки» з рахунком 1:0, яка дозволила їй в турнірній таблиці першої ліги піднятися на друге місце.

В наступному турі, 29 вересня, кіровоградська «Зірка» завітає в гості до білоцерківського «Арсеналу», а «Нафтовик-Укрнафта» вдома прийме ФК «Одеса».