НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Олександрія - Зірка 0:0. Поперечина, як побратимка Зірки ###

ПФК "Олександрія" - "Зірка" (Кіровоград) 0:0

Головний арбітр – Андрій Лісаковський(Одеса)

ПФК «Олександрія»: Леванідов, Сухоцький, Сидоренко, Запорожан-к, Грицук, Старенький (Пічкур,81), Бідловський(Кіча,74), Коломоєць(Шевченко,60), Микицей, Бондаренко, Басов.

Головний тренер – Володимир Шаран

ФК «Зірка»: Поштаренко, Допілка, Мостовий, Родіна-к, Галенко(Степанков,90+3), Сокуренко, Гонщик(Пінчук,82), Бурдіян, Фатєєв, Березовський, Чичиков(Загальський,80).

Головний тренер – Микола Федоренко

Попередження: Сидоренко,48, Сухоцький,60 – Брезовський,18

Сказати, що матчі за участю «Зірки» й «Олександрії» - свято на Кіровоградщині, це все одно, що нічого не сказати. 15 разів досі відбувалося кіровоградське дербі, і щоразу це був бенефіс безкомпромісного футболу. Незважаючи на те, що на рахунку «жовто-чорних» вісім вікторій, а в теці «червоно-золотих» – лише дві, спрогнозувати результат цих матчів ніколи не береться ніхто, навіть божевільний букмекер. Щоправда, останні три протистояння вимальовується доволі чітка статистична тенденція: в Кіровограді виграють гості з ПФКА, в Олександрії майже завжди нічия.

Нинішній матч, забігаючи наперед скажемо, не став у цьому відношенні винятком із цих «останніх правил». Хоча інтрига була насправді трикратною. Крім питання дербі, в останніх трьох матчах кіровоградці значно стабілізували свою гру і результат, не програвши жодного разу. Тоді як олександрійська футбольна дружина другий тур поспіль не знала смаку перемог, набравши лише очко. Загальна ж щільність очкового доробку в турнірній таблиці, робила, в разі перемоги «Зірки», наближення географічних сусідів одне до одного і в турнірнірній таблиці неприємною реальністю для олександрійців. Оливи в ватру підливав і факт того, що такі опорники як Зейналов і особливо Шендрик цю гру пропускають через картковий перебір. Із приємних новин і навіть сенсацій – на лавці «жовто-чорних» з`явивився суперфорвард В`ячеслав Шевченко, з неприємних – невідомо, в якій формі перебуває нині цей останній український Шева. Одним словом, на «Ніці» ажіотаж панував неабиякий.

Матч сподівання справдив. Як і належить господарям, олександрійці взяли всі важелі гри в свої руки вже з самого початку. Справедлвиості заради, скажемо: господарі і не відпустили ці важелі аж до фінального свистка. От тільки їхня власна майстерність – не допомогла, а непоступливість і налаштованість на бій гостей та ще й фарт – явно зіграли 12 жовтня 2013 року проти «жовто-чорних».

Уже на першій хвилині олександрійці після стрімкої контратаки відзначилися першим ударом по воротах суперника. На четвертій хвилині Юрій Коломоєць, який провів загалом заліковий для себе матч у плані активності й мужності, пробиває головою після передачі Старенького. А на 5 хвилині після розіграшу першого кутового в матчі Станіслав Микицей пробиває головою знову. Цього разу – уже поперечина. І це, як виявилося, був один із трьох стовідсоткових гольових моментів на обидві команди на весь подальший матч. На 10-й хвилині «Зірка» відповідає на ці дії достатньо небезпечним ударом після атаки лівим флангом. М'яч проходить неподалік від девятки. Згодом свої можливості пробивання по воротах демонструють уже господарі: Коломоєць, а потім і Бондаренко. На 15-ту хвилину «Олександрія» подає вже п'ятий кутовий у матчі, а по тому - і штрафний зліва. У середині тайму вже сьомий кутовий у господарів, а після серії рикошетів Володимир Бідловський пробиває по воротах, перебуваючи в карному майданчику, де «купа мала», і м'яч у ворота «Зірки» ніяк не йде. Сергій Старенький, Володимир Бідловський та Андрій Запорожан по черзі загрожують воротам гостей. Гра – динамічна, стрімка і в той же час завдяки вправним діям руйнівників у стані обох команд, складається враження, що якась в'язка. На 37-40 хвилинах «Зірка» намагається нав'язати свою гру, добре виглядає в ці хвилини на лівому фланзі Мостовий. Нарешті «Зірка» отримує право на доволі дальній штрафний, який приймає на себе олександрійська стінка.

У другому таймі футболісти обох команд, не збавляючи обертів і темпу, все ж діяли не так квапливо, як в першій половині гри, хоча загалом і не так гостро. У перші хвилини по перерві активно при переході від оборони до атаки грає Володимир Бідловський. На активність зірчан на 48-49 хвилинах «Олександрія» відповідає пресингом, перехопленням та восьмим кутовим уже на 50-й хвилині. У принципі, гра стабілізувалася: триває боротьба за центр поля, і кожному з суперників дуже важко організувати атаку, яка стала б цілковитою несподіванкою для захисту. На 56-й хвилині все той же Володимир Бідловський організовує чудову атаку, але у Коломойця знову не вийшло на завершальній стадії атаки. Потім – Бідловський пробиває зліва з гострого кута, до взяття воріт не вистачило «зовсім нічого». В ці ж хвилини бачимо і небезуспішні рейди вперед бека Артема Сухоцького. 78-ма хвилина запам'яталася і рейдом лівим флангом свіжого Антона Кічі, і повторним влучанням м'яча в матчі в поперечину кіровоградців після удару Кирила Сидоренка.

Важко говорити про роботу воротарів у цьому матчі. Позиційно обидва відіграли добре, але водночас ані Поштаренко, ані Леванідов не стали рятівниками команди і не записали на свій рахунок сейвів. Причина – дуже добре зіграли півзахисники та захисники обох команд, особливо в такому компоненті як перехоплення, стінка тощо. Суперники не дозволили своїм візаві жодного виходу сам-на-сам із голкіпером, бити по воротах гравцям обох екіпів доводилося миттєво, не розмірковуючи, аби не втратити м'яч, і часто з не найзручніших позицій.

Тому-то ворота обох непримиримих учасників дербі і виявилися сьогодні в кінцевому рахунку «сухими». Це вже четверта гра, як вони «сухі» в «Зірки». І це вже другий матч поспіль – і в чемпіонаті, і на власному полі – коли «Олександрія» грає вдома внічию. Ще одна з причин нічиєї – виняткова налаштованість обох команд на гру. Рахунок за кутовими 12:2, здається, однак це нічого не дало господарям: рослий, уважний захист гостей нейтралізував усі спроби пробити точно по воротах, а якщо захист давав збій, то виручали стійки й поперечини. Хоча, коли б не фарт із поперечинами, хтозна, за яким сценарієм у подальшому проходив би матч.

В усякому разі, за гри в командному відношенні обох колективів сьогодні на нетверду радянську «п'ятірку», варто відзначити, що скрутної миті, коли потрібно було вирвати три очки, ні в стані кіровоградців, ані з-поміж олександрійців, футболіста, який би взяв гру на себе і спробував форсувати події на полі за рахунок індивідуальної техніки, так і не знайшлося. Втративши два очки, обидві команди перебувають тепер на відстані простягнутої руки як до Прем'єр-ліги, так і до середини турнірної таблиці. Вшосте кіровоградське дербі закінчилося внічию, вчетверте в історії футболу це сталося за Шарана або представників його тренерського штабу. «Зірка» тепер уже 10 років поспіль не може виграти в «Олександрії» - на будь-якому полі. «Олександрія» залишилася непереможною в дербі, однак втратила позиції усередині першості.

Попереду на підопічних Володимира Шарана, які нарешті всі в зборі (Шевченко, гра якого на заміні не вразила нікого, повернувся в стан улюбленої команди) і без пропусків матчів, очікує непростий виїзд до «технарів» із МФК «Миколаїв». А «Зірка» вдома зіграє з єдиним і повноправним представником Галичини в Лізі 1 – тернопільською «Нивою» (якій лише завтра попсує нерви ще один представник Кіровоградщини – «УкрАгроКом»). Матч буде також із розряду непростих вельми. Водночас завдяки результатам 14-го туру, інтрига в FAVBET Лізі 1 зростає відтак неймовірно: реально на дві путівки до Прем'єр-ліги завдяки не дуже впевненій грі визнаних лідерів («Сталі» й ПФКА) починає претендувати уже як мінімум вісім команд: починаючи з донецького «Олімпіка» і кіровоградською «Зіркою» закінчуючи, яка на відстані 9 пунктів від першого місця.